Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.
Ukryj komunikat

Firma istnieje od 1995 roku

22 350 90 55 do 57

Oferta

Park Polińskiego

13-11-2014 11:51

Rewitalizacja Parku im. Józefa Polińskiego, znajdującego się na warszawskim Grochowie, w kwartale ulic: Garwolińskiej, Szaserów, Kobielskiej i drogi wewnętrznej łączącej ul. Szaserów z Prochową - kilka kroków od Ronda Wiatraczna.

Jest to jeden z parków praskich znajdujących się w ciągu łączącym lasy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i Las Rembertowski poprzez Rezerwat Olszynki Grochowskiej, Park im. J. Szypowskiego „Leśnika”, Park Obwodu AK Praga, Park Skaryszewski, z terenami otwartymi, powiązanymi bezpośrednio z doliną Wisły - błoniami otaczającymi Stadion Narodowy, Portem Praskim, oraz parkami: Praskim i Ogrodem Zoologicznym.

Głównym celem koncepcji jest wykreowanie przestrzeni, która będzie pełniła funkcję społeczną, rekreacyjną i przyrodniczą, a w minimalnym tylko stopniu-tranzytową. W strefie zewnętrznej powstaną place wejściowe z obiektami kubaturowymi, połączone ze sobą chodnikami oddzielonymi od parku trawnikiem i żywopłotem. Wokół parku posadzone będą wysokie drzewa oraz krzewy. We wnętrzu powstaną łąki do swobodnej rekreacji i organizacji imprez plenerowych. Na samym środku powstanie polana z placem zabaw dla dzieci oraz wiatą i stolikami. W trójkącie przecinających się trzech alei zasadzone zostaną nowe drzewa.

Do tego pawilony ze stali szkła i drewna, gdzie powstanie kawiarnia z ogródkiem i lokalny klub-galeria. Jest też pomysł, aby przy budynku kawiarni powstało pole do gry w boule. Wzdłuż granicy wschodniej i południowej zbudowany będzie „park psi” – wydzielony żywopłotami, częściowo zadrzewiony teren służący wyprowadzaniu psów i rekreacji z altaną dającą schronienie przed deszczem, oświetleniem, ławkami i kranem ogrodowym.

To nie koniec atrakcji - będzie również przygodowy plac zabaw dla starszych dzieci i młodzieży, wyposażony w zabawki linowe rozstawione w otoczeniu istniejących drzew; zaproponowano też drugi plac do gry w boule, ew. wariantowo – szachy ogrodowe  lub minigolfa.

Planowana od kilku lat rewitalizacja parku im. Józefa Polińskiego będzie największą inwestycją realizowaną ze środków dzielnicy Praga Południe w tym roku. Prace mają się rozpocząć w połowie 2014 roku i potrwają do 2015 roku.

home

LIMBA Sp. z o.o.

ul. Wólczyńska 133
01-919 Warszawa

Sekretariat

22 350 90 55 do 57

sekretariat@aquacoms.pl

KRS 0000418009
NIP 1182084290
REGON 146090553

Dział ofertowania

22 350 90 55 do 57, wew. 106 i 110

ofertowanie@aquacoms.pl

Pracujemy pn-pt
w godzinach 8-17